Hlavní obsah
Salustiano Sánchez Foto: ČTK/AP

V USA zemřel nejstarší muž světa

Ve věku 112 let zemřel ve Spojených státech nejstarší muž světa Salustiano Sánchez. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady. Nejstarším žijícím mužem světa má být nyní prohlášen 111letý Ital Arturo Licata; nejstarší ženou planety je Japonka Misao Okawaová, které je 115 let.

Salustiano Sánchez Foto: ČTK/AP
V USA zemřel nejstarší muž světa

Sánchez se narodil 8. června 1901 ve Španělsku a za svého života vystřídal řadu profesí. V 17 letech se přestěhoval s bratrem a skupinou přátel na Kubu, kde pracoval na třtinové plantáži. V roce 1920 odešel do USA, kde si našel zaměstnání v uhelném dole a později jako stavební dělník. Skonal v pátek v sanatoriu v západoamerickém státě New York.

Sánchezovou vášní bylo prý hraní žolíků, jemuž se oddával každý večer s přáteli. Rád prý také zahradničil a luštil křížovky. Měl rovněž hudební talent. Ve Spojených státech se Sánchez v roce 1934 oženil. Měl dvě děti, sedm vnoučat, 15 pravnoučat a pět prapravnoučat.

Podle Guinnessovy knihy rekordů se stal nejstarším oficiálně registrovaným mužem planety v červnu, kdy ve 116 letech zemřel Japonec Džiroemon Kimura.

Svou dlouhověkost připisoval Sánchez mimo jiné tomu, že denně sní jeden banán. Jeho dcera Irene byla ale jiného názoru. "Domnívám se, že je to proto, že je to nezávislý, tvrdohlavý muž," říkala.

Historicky jako nejdéle žijící člověk na světě je oficiálně vedena Francouzka Jeanne Calmentová, která zemřela v srpnu 1997, když jí bylo 122 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků