Hlavní obsah
Děda Mráz je typickou postavou ruských Vánoc Foto: Profimedia.cz

V nákupním centru se poprali dědové Mrázové

Vánoce by měly být svátky pohody, klidu a míru. Ale jsou také velkou podnikatelskou příležitostí. A obchod, to je tuhý boj. Dokázali to dva představitelé dědy Mráze v ruském nákupním středisku, když se mezi sebou poprali před zraky vyděšených dětí.

Děda Mráz je typickou postavou ruských Vánoc Foto: Profimedia.cz
V nákupním centru se poprali dědové Mrázové

Na videu z bezpečnostních kamer nákupního centra v ruském Blahověščensku je zachycen spor dvou představitelů dědy Mráze. Jeden křičí na druhého: „Tohle je moje území!“ Následně se pustí do rvačky.

I ta má poněkud svébytnou podobu, protože oba skončí na zemi a točí se v kruhu dokola. Až se malá holčička, jedna z řady dětí, které rvačku sledují, zeptá své maminky, zda ti pánové náhodou nejsou opilí.

Do rvačky pak zasáhne kolemjdoucí žena, která oba pány umravní a nakáže jim, že nemají narušovat vánoční atmosféru. Podle maminky, která souboj Mrazíků natočila, se pánové začali vymlouvat, že se jednalo jen o žert. „Ale dětem, které to sledovaly, to moc vtipné nepřišlo,“ svěřila se pro Siberian Times.

Děda Mráz je postava, která má původ ve slovanské mytologii, původně to byl krutý a zlý pohanský bůh, Velký stařec severu, vládce ledového chladu a sněhové bouře, která mrazí. Tato bytost později změnila svůj charakter a stal se z ní novoroční děda Mráz, který nosí dárky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků