Hlavní obsah
Výherní losovací míčky Foto: Novinky.cz s Adobe Stock

V jihoafrické loterii padla čísla 5, 6, 7, 8, 9, 10

Neobvyklá kombinace čísel zapříčinila, že jihoafrická loterie PowerBall učinila za jeden den milionáře hned z dvaceti lidí. Každý z výherců z celkového banku inkasoval 5,7 milionů randů (zhruba osm milionů korun), uvedla BBC.

Výherní losovací míčky Foto: Novinky.cz s Adobe Stock
V jihoafrické loterii padla čísla 5, 6, 7, 8, 9, 10

Kvůli velmi neobvyklé posloupnosti čísel už se vyskytly pochybnosti o regulérnosti losování. Vylosovanými čísly byly totiž 5, 6, 7, 8, 9 a dodatkové číslo 10.

Kromě dvaceti lidí, kteří trefili jackpot, může být spokojeno i dalších 79 sázejících, kteří trefili všechna čísla kromě dodatkového. Za to jim náleží výhra v přepočtu bezmála 9000 korun na jednotlivce.

„Gratulujeme dvaceti vítězům loterie PowerBall. Čísla byla neočekávaná, ale hodně hráčů se rozhodlo tuto kombinaci hrát,“ uvedl provozovatel loterie Ithuba.

Pod tímto příspěvkem se na Twitteru rozjela diskuse, v níž mnoho lidí pochybuje o tom, že losování nebylo zmanipulované. Národní loterijní komise výsledky označila za nevídané a zahájila vyšetřování.

BBC připomíná, že šance na dělené vítězství v loterii je extrémně neobvyklá, tím spíš, že se o jackpot dělí hned dvacet lidí. Podle výpočtů je v Jihoafrické republice pravděpodobnost hlavní výhry 1 : 42 375 200. Sázející vybírají v každém z pěti sloupců číslo od nuly do padesáti a dodatkové číslo od nuly do dvaceti.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků