Hlavní obsah
 

V Číně začíná kontroverzní festival psího masa, na talíři mají skončit tisíce psů

U příležitosti letního slunovratu začíná v úterý v čínském Jü-linu kontroverzní Festival liči a psího masa. Přes protesty ochránců zvířat jsou při něm každoročně utraceny a snědeny tisíce psů. I letos už se v ulicích města na západě země srocují prodejci i kupující, informovala agentura AP.

 
V Číně začíná kontroverzní festival psího masa, na talíři mají skončit tisíce psů

Obchodníci se psy zavřenými v klecích zaplnili tržiště už den před začátkem festivalu. U vchodu byli vidět hlídkující policisté, proti nikomu ale nezasahovali.

Naopak aktivisté brojí proti této akci velmi hlasitě. Letos nasbírali po celém světě pod petici volající po zákazu festivalu celkem 11 miliónů podpisů. A dobrovolníci působí i přímo mezi trhovci. Milovník zvířat Čchun Čchen a jeho přátelé prý prodej psů rozmluvili třem farmářům.

V on-line hlasování se pro zrušení akce vyjádřilo 64 procent Číňanů a více než polovina dotázaných se domnívá, že obchod s psím masem by měl být zakázán, uvedli čínští ochránci zvířat.

Tradice pojídání psího masa je v Číně, Jižní Koreji a dalších zemích podle státní agentury Nová Čína stará zhruba čtyři až pět set let.

Anketa
Respektujete konzumaci psího masa jako čínskou tradici?
Ano
40.6 %
Ne
59.4 %
Celkem hlasovalo 7710 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků