Hlavní obsah

V Anglii operovali kýlu akvarijní rybičce, stálo to tisíce

Akvarijní cichlida se podrobila operaci, která jí zachránila život. Šlo o operaci kýly a stálo to 500 liber (v přepočtu zhruba 15 tisíc korun). Pětadvacet centimetrů dlouhé rybičce jménem Carla dala napřed veterinářka Sue Thorntonová anestézii, poté jí pomocí skalpelu, šití a kleští otvor v břišním svalstvu operovala.

V Anglii operovali kýlu akvarijní rybičce, stálo to tisíce

Celá operace nebyla vůbec jednoduchá. Během půlhodinového zákroku asistenti proháněli Carle tělem přes žábra vodu, aby mohla dýchat. Jak uvádí agentura Ananova, teď se již zcela zotavila.

"Možná je to trochu extrémní, operovat malou tropickou rybičku, ale ona je skoro členem rodiny," říká James Oliver z Londýnského akvária, kde Carla už deset let žije.

Slečna Thorntonová, která měla při operaci dva asistenty, byla přivolána, když Carle začaly z břicha vyhřezávat vnitřní orgány. "Jsem naprosto nadšená, že to přežila," řekla veterinářka o neobvyklé operaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků