Hlavní obsah
Známá trojice dorazí na zámek v 16.30. Foto: archiv Kafé zámek

Ukrajinec si dvacet let nezdřímnul

Třiašedesátiletý Ukrajinec Fjodor Něstěrčuk už nespal přes dvě desetiletí, ale zdravotními problémy prý netrpí. Noční klid nejraději využívá k četbě beletrie, informoval zpravodajský server Ananova.

Známá trojice dorazí na zámek v 16.30. Foto: archiv Kafé zámek
Ukrajinec si dvacet let nezdřímnul

Pojišťovací agent z města Kameň-Kaširskyj si nepamatuje datum svého posledního spánku, ale je si jistý, že to bylo před více než dvaceti lety. "Nevím, jak to začalo, ale najednou pro mě bylo stále těžší si schrupnout, až jsem byl nakonec vzhůru celou noc," vzpomínal Něstěrčuk.

Neusnul ani z nudy

Na nespavost se přitom pokoušel vyzrát i těmi nejkurióznějšími způsoby. "Četl jsem nudné vědecké časopisy v naději, že mě uspí. Ale jakmile jsem cítil, že mi těžknou víčka a odložil jsem časopis, byl jsem opět zcela bdělý. Myslel jsem, že to bude jen epizoda, ale už trvá přes dvacet let a musel jsem si na to prostě zvyknout," líčil nespavec.

Všechny pokusy různých lékařů o uspání Něstěrčuka žalostně selhaly, ale zdravotně je prý naprosto v pořádku, tvrdí alespoň ukrajinští lékaři.

Něstěrčuk se už se svým osudem smířil, a tak změnil i své noční rituály. Když všichni ostatní spí, přečte si prý nejraději nějakou poutavou knihu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků