Hlavní obsah
 

Tunel z paraguayského vězení byl jen zástěrkou, 75 vězňů pustili dozorci hlavní branou

Překvapením zkoprněli policisté, kteří přišli na prohlídku do věznice v paraguayském městě Pedro Juan Caballero. Celý jeden blok, kde měli sedět členové gangu Primeiro Comando da Capital (PCC), našli totiž liduprázdný. Úřady objevily i vykopaný tunel, vězně však podle nich pouštěli po menších skupinkách sami dozorci.

 
Tunel z paraguayského vězení byl jen zástěrkou, 75 vězňů pustili dozorci hlavní branou

Během prohlídky prázdného vězeňského bloku policisté objevili v jedné z cel zhruba 200 pytlů nacpaných zeminou a o něco později i vykopaný tunel z vězení.

Podle BBC, která o události informovala, se policistům podařilo jednoho vězně, který se pokoušel tunelem utéct, zadržet. Tunel byl však byl podle všeho pouze zástěrkou. Z věznice stojící nedaleko brazilských hranic se vězni dostali podle úřadů díky dozorcům, kteří je pustili na svobodu.

„Objevili jsme tunel a věříme, že to byla jen zástěrka, která měla ospravedlnit zmizení vězňů,“ uvedl Euclides Acevedo z ministerstva vnitra.

Ústí tunelu z vězení.

Foto: Profimedia.cz

Podle policejních zdrojů na 75 vězňů opustilo věznici v uplynulých dnech. Dozorci je propouštěli po malých skupinkách. Ředitel věznice byl v té době na dovolené.

Ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová už nařídila dotyčné dozorce a další zodpovědné zaměstnance propustit ze zaměstnání a zatknout.

Členové brazilského gangu

„Byla to jasná korupce,“ uvedla s tím, že policie obdržela informaci, že měli dozorci za spolupráci obdržet v přepočtu 80 tisíc dolarů (1,8 milionu korun).

Kolik dozorců či jiných zaměstnanců se na útěku podílelo, není jasné.

Většina vězňů patřila ke gangu Primeiro Comado da Capital, největšímu brazilskému drogovému gangu. Ten má základnu v Sao Paulu, ale jeho 300 tisíc členů operuje kromě Brazílie i v Kolumbii, Bolívii a právě Paraguayi.

Do akce byla povolána i armáda, je však pravděpodobné, že řada uprchlých vězňů už překročila hranice a prchla do Brazílie. V blízkosti hranic bylo na brazilském území nalezeno několik ohořelých automobilů, které zřejmě vězni k útěku použili.

Do akce se zapojila i armáda.

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků