Hlavní obsah

Tisíce lidí v Číně vytvořily rekordní lidské domino

Výkon přesně 10 267 lidí si vysloužil zápis do Guinnessovy knihy rekordů za vytvoření největšího lidského domina v historii. Samotný rekord byl pokořen ve čtvrtek v Číně a z velké části se jednalo o studenty. Dosud největší lidské domino vytvořili lidé před deseti lety v Singapuru, kde se akce zúčastnilo 9 234 studentů.

Tisíce lidí v Číně vytvořily rekordní lidské domino

Domino efektu lidé dosáhli tím, že si sedli do řad a postupně si lehali jeden na druhého. Od prvního studenta trvalo hodinu a 20 minut než se desetitisícový dav dostal k poslednímu.

„Lidské domino skončilo úspěchem. Nový záznam dělá přesně 10 267 osob, což si vysloužilo zápis do Guinnessovy knihy,“ potvrdil člen rady pro Guinnessovu knihu rekordů Šao-chung Wu.

Účastníci rekordu celou akci nacvičovali čtyři hodiny po dobu tří dní. Konala se přitom k příležitosti 11. Festivalu asijského umění, kde 25 asijských národů předvedlo svou kulturu a národní tradice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků