Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Tasmánský farmář náhodou vypěstoval historicky největší vodnici

Jedenašedesátiletému farmáři Robertu Bignellovi se na jeho pozemku v tasmánském Waterhouse podařilo vypěstovat vodnici, která váží neuvěřitelných 18,3 kilogramu. Podle serveru abc.net.au se jedná o největší vypěstovanou vodnici na světě. Bignell získal obdobný titul rovněž před 45 lety. Tenkrát se mu podařilo vypěstovat historicky největší mrkev.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Tasmánský farmář náhodou vypěstoval historicky největší vodnici

Bignellovi bylo pouhých 16 let, když v roce 1973 vypěstoval mrkev vážící 3,4 kilogramu. Tehdy se jednalo o historicky největší mrkev na světě, a tak zaplnil titulky mnoha tasmánských novin.

Nyní, o 45 let později, zažívá déjà vu, neboť vypěstoval historicky největší bulvu vodnice (celým názvem brukev řepák vodnice – nenáročná dvouletá rostlina připomínající ředkvičku).

Paradoxní na celé situaci je, že se mu to podařilo zcela náhodou. Vodnice, které chtěl použít na pastvu dobytka, zasadil na svém pozemku minulý rok a téměř se o ně nestaral. Půdu dokonce ani jednou nepohnojil.

Když šel ale rostliny minulý týden zkontrolovat, byl v šoku. „Nikdy jsem nic takového neviděl,“ řekl farmář v reakci na velikost vodnic.

Několik rostlin odvezl za pomoci motorky domů a zjistil, že jedna z nich váží víc, než činí dosavadní světový rekord. Ten dosud drželi američtí farmáři Mardie a Scott Robbovi, jejichž vodnice vážila 17,7 kilogramu.

Have you EVER seen a Turnip so big?! Farmer Roger Bignell accidentally grew an 18.3kg Turnip on his property!

Zveřejnil(a) ABC Sydney dne Úterý 2. říjen 2018

Bignellova chlouba již byla zvážena příslušnými úředníky a nyní se čeká na potvrzení světového prvenství Guinnessovou knihou rekordů.

„Vodnici teď budeme mít nějaký čas v jídelníčku,“ směje se Tasmánec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků