Hlavní obsah

Takhle vypadá opravdový Garfield. Obézní kocour váží 15 kilo

Zrzavý kocour s obrovským apetitem a problémy s váhou. To je kocour Bronson z amerického Michiganu, který nápadně připomíná komiksovou legendu Garfielda od Jima Daviese. Bronson váží 15 kilogramů, hůř se pohybuje a klasický pelíšek pro kočky na něm vypadá spíše jako krunýř želvy. Jeho noví majitelé mu teď naplánovali pořádnou odtučňovací kůru.

Takhle vypadá opravdový Garfield. Obézní kocour váží 15 kilo

Tříletý kocour Bronson se dostal do útulku místní pobočky ochranářské společnosti Humane Society poté, co jeho bývalý majitel zemřel. Nyní si ho adoptovali Mike Wilson a Megan Hannemanová z města Ann Arbor.

Jedním z požadavků útulku bylo, aby noví majitelé kocoura důsledně dbali na jeho dietu. Mike vede společnost na výrobu kočičího nábytku a hraček a on i jeho přítelkyně Megan mají s chovem koček bohaté zkušenosti.

Kocour Bronson váží 15 kilogramů.

Foto: Profimedia.cz

Podle sestaveného plánu by měl teď kocouří cvalík hubnout rychlostí zhruba půl kilogramu měsíčně a dostat se časem na váhu mezi 6 až 8 kilogramy. Kromě změny jídelníčku se Mike s Megan snaží, aby byl Bronson co nejaktivnější, což pochopitelně znamená spoustu času, který mu musí věnovat.

Noví majitelé také zřídili Bronsonovi instagramový účet, kde jeho aktivitu a postupné hubnutí sledují tisíce fanoušků. Jejich přáním je přispět k obecnému povědomí lidí o tom, jak se o kočky správně starat.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků