Hlavní obsah
 

Svatbu jim nezkazily ani záplavy. Novomanželé připluli v hrnci

Pár z indického státu Kérala, který v současné době sužují povodně, byl natolik odhodlán nechat se oddat, že se na obřad do chrámu dopravil zaplavenými ulicemi v obrovském hrnci na vaření, napsala BBC. Fotografie dvojice se objevily na sociálních sítích.

 
Svatbu jim nezkazily ani záplavy. Novomanželé připluli v hrnci

Lijáky způsobily v posledních dnech na jihu Indie záplavy i sesuvy půdy. Voda smetla na řadě míst mosty i silnice. Několik měst a vesnic zůstalo odříznuto od zbytku světa. Živel si přitom podle agentury AP vyžádal životy tří desítek lidí.

Zdravotníci Akaš a Aišvarja ze vsi Thalavadí však navzdory přírodní pohromě svou svatbu nechtěli zrušit. Nevěděli, kdy si zase budou moci vzít v práci volno, popsala agentura PTI.

Správci místního chrámu, byť byl také částečně zaplavený, s obřadem souhlasili, a tak si dvojice vypůjčila z jiné svatyně velký hliníkový hrnec, do kterého se v pondělí usadila a vyrazila na svatbu. Zaplavenými ulicemi je přitom táhli nějací muži.

Ženich Akaš později médiím řekl, že na poslední chvíli jiný vhodný dopravní prostředek nesehnali. „Proměnilo se to ve svatbu, jakou jsme si nikdy nepředstavovali,“ dodala nevěsta Aišvarja.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků