Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Starosta francouzské obce zakázal psům přespříliš štěkat

Pokuta ve výši 68 eur (zhruba 1760 korun) hrozí majitelům psů v severofrancouzské vsi Feuquières, jejichž čtyřnozí přátelé přespříliš štěkají. Na svých internetových stránkách o tom informovala britská BBC. Starosta obce se tak snaží chránit obyvatele před nadměrným hlukem.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Starosta francouzské obce zakázal psům přespříliš štěkat

Peněžitý trest hrozí od pondělka za „dlouhé nebo opakované štěkání”.

Starosta Feuquières Jean-Pierre Estienne vysvětluje, že opatření je reakcí na psy štěkající „ve dne v noci”, kteří mohou za to, že ve vsi panuje „nesnesitelná situace”.

Opatření kvůli neohleduplné ženě

Ujišťuje, že cílem není zakázat chov psů, ani trestat majitele zvířat za každé ňafnutí, ale to, aby si lidé uvědomili, že když psy vlastní, měli by je vycvičit.

Uštěkaní psi, kteří ostatní obyvatele vsi ruší, budou muset být zavření v domě. Obecní zastupitelstvo tresty pro majitele hlučných psů tento měsíc přijalo v reakci na počínání jedné konkrétní ženy, která jich chová hned několik a s níž se obec snažila bezvýsledně domluvit.

„Jestliže jsem tak rozhodl, bylo to proto, že jsme nenašli jiné východisko,” říká starosta Estienne. Rozhodnutí vedení obce kritizují ochránci zvířat. Stéphane Lamart, předseda Asociace na obranu práv zvířat, tvrdí, že je to, jako kdyby někdo chtěl zastavit vyzvánění zvonů v neděli ráno.

Jako motorová pila

Zákaz štěkání chce napadnout u soudu. BBC připomíná, že před několika lety se v městečku Sainte-Foy-la-Grande úředně snažili ztišit uštěkané psy, kteří „rušili veřejný pořádek”.

Psi se ozývají z nejrůznějších důvodů: například aby na sebe upozornili, odstrašili možného útočníka nebo aby vyjádřili strach. Hlasitost štěkotu může dosahovat až 100 decibelů, což odpovídá hluku, jaký se ozývá při práci s řetězovou motorovou pilou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků