Hlavní obsah
Foto: Vratislav Konečný

Sportovkyně v Jižní Africe uškrtila pštrosa

Odvážná devatenáctiletá běžkyně v Jižní Africe si nenechala líbit chování jednoho agresivního pštrosa na farmě poblíž Kapského Města, který se ji pokusil klovnout. Když tento pták, vysoký přes půldruhého metru, zaútočil podruhé, dívka ho prostě popadla a zakroutila mu krkem.

Foto: Vratislav Konečný
Sportovkyně v Jižní Africe uškrtila pštrosa

V jihoafrickém listu Beeld se ospravedlňovala tím, že jednala v sebeobraně. "Když se ke mně pštros blížil, křičela jsem na něj 'já tě zabiju', ale nebylo to nic platné." Majitel farmy při pohledu na mrtvého ptáka zesmutněl. "Něco podobného jsem ještě nezažil," kroutil hlavou. Pštros africký (Struthio camellus) je největší žijící pták, který se vyskytuje ve stepích a savanách Afriky jižně od Sahary. Živí se převážně vegetariánsky. Tento ohrožený druh přežívá hlavně díky péči v chovných stanicích. Pštrosi se ovšem chovají také pro maso, v poslední době i v České republice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků