Hlavní obsah
Kanonýři před startem. Foto: Vlastimil Roflík

Španělští policisté pokutovali řidiče drbajícího se na uchu

Dva španělští policisté budou jistě chtít co nejdříve zapomenout na den, kdy pokutovali řidiče, o němž se domnívali, že za jízdy telefonuje. Tím se ale dopustili dvojího hrubého omylu: řidič se jen drbal na uchu a navíc to byl advokát.

Kanonýři před startem. Foto: Vlastimil Roflík
Španělští policisté pokutovali řidiče drbajícího se na uchu

Policisté právníka zadrželi na dálnici na cestě do Madridu ve večerní špičce. Tomas Valdivielso jim prokázal, že ze svého mobilu volal naposledy předešlý den. Ti mu přesto nadělili pokutu 60 eur (asi 1 800 Kč). Odůvodnili to tím, že se při řízení vozidla stále držel pravou rukou za ucho.

Advokát se proti pokutě odvolal. Na deseti stranách uvedl, že v odůvodnění pokuty policisté neupřesnili, které ucho si škrábal, ani kolik uší má. Navíc podle něho španělské zákony nezakazují drbat si při řízení motorového vozidla uši, ani nepřikazují řidiči zastavit, aby se mohl poškrábat.

Valdivielso vyvozuje: "Kdybychom předpokládali, že tato podvědomá činnost nemůže být za jízdy realizována, vedlo by nás to k absurdnímu závěru, totiž že je třeba počkat, až bude možno zastavit na bezpečném místě. Kdybych přes neodbytné svědění vyčkával, až tak budu moci učinit, buď bych způsobil nehodu, než bych mohl zastavit, nebo by mě mezitím svědění přešlo, což by mě připravilo o potěšení z podrbání."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků