Hlavní obsah

Souboj v hlubinách: Kreveta hodovala na živé rybě

Dramatický souboj dvou vodních tvorů zachytili vědci na dně oceánu u ostrovů Tokelau v Pacifiku. Kreveta si tam vyšlápla na malou rybu a úspěšně ji přemohla.

Souboj v hlubinách: Kreveta hodovala na živé rybě

Souboj natočili výzkumníci z lodi Okeanos Explorer pomocí dálkově ovládané ponorky. Kreveta rybu pevně chytila a už ji nepustila. Po krátkém boji na ní ještě zaživa začala hodovat.

„No teda. Nikdy jsem neviděla, že by kreveta takto jedla rybu. Nabírá si a nabírá, zatímco ryba je pořád živá,“ komentovala přenos vědkyně Amanda Demopoulosová.

Vědce neobvyklý souboj zaskočil a pobaveně ho sledovali. Ještě víc překvapení byli, když kreveta z vnitřností ryby vytáhla pozřenou malou rybku. „To je jak kouzelnický trik,“ vyhrkl ze sebe další výzkumník Steven Auscavitch.

Americký Národní úřad pro oceány a atmosféru (NOAA), jemuž loď Okeanos Explorer patří, na svých webových stránkách k případu uvedl, že biology souboj překvapil, protože krevety jsou považovány za mrchožrouty.

Incident zachytila kamera dálkově ovládané ponorky Deep Discoverer schopné ponořit se do hloubky až šesti kilometrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků