Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Sokol u protinožců zaútočil na pracovníka letiště, neminul

Pořádný šok zažil pracovník australského letiště v Sydney. Po vstupu do jednoho z hangárů se na překvapeného muže vrhl sokol, který si v budově vytvořil hnízdo. Napadenému muži teď hrozí, že přijde o oko.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Sokol u protinožců zaútočil na pracovníka letiště, neminul

K útoku ptáka došlo v letištním hangáru minulý týden. Sokoli hnízdí v letištních objektech už dvě desetiletí a pro pracovníky představují nebezpečného nepřítele. Tentokrát si útok sokola vyžádal zranění muže. Ten byl poraněn v obličeji a hrozí mu, že přijde o jedno oko.

„Členové personálu se nyní reálně obávají dalších útoků sokolů,” prozradil Richard Olsen z odborové organizace. Podle něj jsou zaměstnanci nadále nuceni pracovat v hangárech bez adekvátních ochranných prostředků.

Mluvčí společnosti Qantas, jejíž letadla pracovníci v hangárech udržují, uvedl, že se jednalo o první takový útok na jejich zaměstnance. „Pracovníci již byli upozorněni na přítomnost ptáků v hangárech,” řekl.

Dodal, že sokoli na letišti plní úlohu přirozených nepřátel myší a menších ptáků, kteří můžou být pro provoz letiště nebezpeční.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků