Hlavní obsah

Šéfa Applu Jobse prý nepustili v Japonsku do jeho letadla kvůli nindža hvězdám

Šéf firmy počítačové firmy Apple Steve Jobs nebyl v červenci vpuštěn do svého vlastního letadla na letišti v Kansai poblíž Osaky v Japonsku. Důvodem byly takzvané nindža hvězdy, které měl Jobs u sebe a Japonci je považovali za nebezpečné.

Šéfa Applu Jobse prý nepustili v Japonsku do jeho letadla kvůli nindža hvězdám

Na základě informací japonského magazínu SPA! o tom informovala agentura Bloomberg. Bezpečnostní kontrola na letišti nalezla zbraně uvnitř Jobsova příručního zavazadla, když se v červenci vracel z dovolené v japonském Kjótu, uvedl magazín citující nejmenované činitele z tamního letiště a ministerstva dopravy.

Podle Jobse by ale nemělo smysl, aby pomocí hvězdic unášel své vlastní letadlo. Úřadům poté řekl, že se do Japonska už nikdy nevrátí, uvedl magazín.

Společnost Apple tyto informace ale popírá. „Steve sice byl toto léto na dovolené v japonském Kjótu, ale takto popsaný incident je čistou fikcí,“ řekl mluvčí Applu Steve Dowling. „Steve se měl skvěle a doufá, že Japonsko znovu navštíví,“ dodal.

Mluvčí letiště v Kansai Takeshi Uno řekl, že na konci července byl zadržen pasažér před odletem osobního letounu, protože měl u sebe „šuriken“, což je japonský název pro nindža hvězdy sloužící k vrhání a někdy i bodání. Letiště podle mluvčího nemá oddělené brány pro pasažéry soukromých letadel.

Nindža hvězda zvaná šuriken

Foto: Profimedia.cz

Šuriken neboli „rukou skryté ostří“ je tradiční japonská nenápadná zbraň, která sloužila pro vrhání a někdy bodání. Jsou to malé ostré čepele vyrobené z nejrůznějších všedních materiálů jako jsou jehly, hřebíky nebo nože stejně tak jako mince, kovové podložky nebo jiné ploché kousky kovu.
Umění zacházení a vrhání šurikeny se nazývá šuriken-džucu a vyučováno bylo především jako méně významná či utajovanější část osnov výuky bojových umění v slavných školách. Na západě jsou šurikeny většinou známy jako „vrhací hvězdy“ nebo „nindža hvězdy“.
 Zdroj:Wikipedie
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků