Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

S akrobatkami se při představení zřítila konstrukce. Teď dosáhly na miliardové odškodnění

Měl to být jeden z vrcholů představení, místo toho téměř čtyři tisíce diváků v hrůze přihlíželo tomu, jak se osm akrobatek zavěšených na konstrukci v šestimetrové výšce zřítilo. Těžce zraněné ženy nyní dosáhly dohody s pořadatelem i majitelem budovy, kde se vystoupení konalo. Dostanou odškodné ve výši 52,5 milionu dolarů (1,1 miliardy korun).

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
S akrobatkami se při představení zřítila konstrukce. Teď dosáhly na miliardové odškodnění

Akrobatický výstup nazývaný Lidský lustr (Human chandelier) byl v roce 2014 součástí vystoupení v aréně Dunkin 'Donuts Center v Providence, hlavním městě státu Rhode Island.

Akrobatky byly pověšeny za vlasy na speciální konstrukci. Sotva však spadl závěs zahalující konstrukci i zavěšené akrobatky, mohutná spona držící vše ve vzduchu praskla a ony se zřítily na zem. Všech osm žen bylo těžce zraněno, zranění utrpěl rovněž i jeden z vystupujících, který se v osudném okamžiku pohyboval pod konstrukcí.

V roce 2016 akrobatky zažalovaly pořadatele akce Ringling Brothers and Barnum & Bailey Circus a správce budovy kvůli zanedbání bezpečnosti. O čtyři roky později došlo k mimosoudnímu vyrovnání. Zraněné se dočkají odškodného ve výši 52,5 milionu dolarů (1,1 miliardy korun). Peníze vyplatí společnosti, u nichž byl provozovatel pojištěn.

Podle jejich právního zástupce Zacharyho Mandella konečně budou moci jeho klientky bez omezení pokračovat ve své léčbě. Většina z nich podle něj dodnes trpí závažnými zdravotními následky. Advokát však s o ohledem na lékařské tajemství odmítl specifikovat jakými.

Viktoriya Medeirosová na tiskové konferenci v roce 2014

Několik týdnů po nehodě vystoupilo několik akrobatek na tiskové konferenci v nemocnici. Měly šrouby v rukách a nohách, límce kolem krku a přijely na vozíčku.

„Učíme se znovu používat ruce a trávíme hodiny a hodiny na rehabilitacích. Doufáme, že se budeme moci vrátit k životu bez bolesti,“ uvedla tehdy bulharská akrobatka Viktoriya Medeirosová.

„Vždy nás rozesmutní fakt, že se již nikdy nebudeme moci vrátit k tomu, co chceme dělat a k práci, kterou milujeme,“ dodala.

With the one year anniversary of the horrific accident being tomorrow, I wouldn't want to spend today any other way than with my blue unit family...only wish all these amazing ladies could be here too.

Zveřejnil(a) Amanda Stevens dne Neděle 3. května 2015
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků