Hlavní obsah
Podívejte se na zřejmě největší ulovenou sladkovodní rybu na světě. Foto: Novinky/Reuters

Rybáři ulovili monstrózní trnuchu

Dost možná největšího sladkovodního živočicha, jaký byl kdy uloven, chytili nedávno v thajské řece Mekong. Jednalo se o obří trnuchu vážící prý 320 až 360 kilogramů. Po prozkoumání byla tato paryba puštěna zpět do vody, informovala agentura Reuters.

Podívejte se na zřejmě největší ulovenou sladkovodní rybu na světě. Foto: Novinky/Reuters
Rybáři ulovili monstrózní trnuchu

National Geographic uvedl, že paryba měřila 4,2 metru na délku a 2,4 metru na šířku. Rybu nešlo zvážit, aniž by jí bylo ublíženo, nejspíš se tak nedočká rekordního zápisu. I tak ji ale čeká „sláva“.

U jejího chycení totiž byl i americký moderátor Jeff Corwin, který zrovna natáčel pro stanici ABC. Trnucha se tak objeví v epizodě jeho pořadu Ocean Mysteries with Jeff Corwin.

BEZ KOMENTÁŘE: Trnucha vyskočila ven z vody a nechala se nakrmit

Ukázalo se, že trnuchu chytili už v roce 2009 vědci a v rámci ochranného programu ji očipovali. Za šest let narostla o více než dva metry, ale přišla o asi 30 centimetrů ze svého ocasu, což ale u trnuch není ničím neobvyklým, jak uvedl list Washington Post.

Po přeměření a odebrání vzorků parybu, která byla březí, pustili zpět do vody. Tvora, který patří do řádu pravých rejnoků, chytila expedice vědců ve spolupráci se sportovními rybáři. Výzkumníci je vždy prozkoumají a poté je čeká návrat do vody.

Trnuchy žijí na mořském dně, často jsou zahrabané v písku, aby se chránily před predátory. Je pro ně typický dlouhý jedový trn na ocase, který používají k ochraně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků