Hlavní obsah
 

Rybáři natočili, jak vypadá smrt v čelistech žraloka

Záběry, které jako by vypadly z hororového filmu, pořídila skupina rybářů z amerického Marylandu. Na návnadu umístěnou pod svou lodí přilákali žraloka mako, a vzniklo tak video ukazující jaké to je, když tento predátor zaútočí.

 
Rybáři natočili, jak vypadá smrt v čelistech žraloka

Žralok se k lodi přihnal jako vítr a bez váhání šel po nastražených rybách. Divákům se tak naskytl detailní pohled na jeho smrtící čelisti. Žralok mako nepovažuje člověka za svou kořist, ale v historii je i přesto zaznamenáno několik desítek útoků na člověka, z toho tři se smrtelnými následky.

Rybáři uvedli, že pluli rychlostí asi sedmi uzlů (kolem 13 km/h), což pro tento druh není žádným problémem. Mako totiž dokáže vyvinout rychlost až 50 kilometrů za hodinu. Dorůst pak může do délky čtyř metrů.

Kolem loďky australských rybářů kroužil nebezpečný žralok

Video: LiveLeak.com

Blízké, tentokrát ale nechtěné setkání se žralokem zažili nedávno australští rybáři. Jejich loď doprovázel žralok bílý a místy se zdálo, že se chystá ukousnout vrtuli motoru. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Potápěčka plavala mezi jedněmi z nejnebezpečnějších žraloků na světě

Video: Lesley Rochat, Shark Warrior

Velcí žraloci nemají mezi lidmi dobrou pověst, i přesto se ale najdou dobrodruzi, kteří se odvážným způsobem snaží upozorňovat, že ve skutečnosti nejsou tak nebezpeční. Patří mezi ně i jihoafrická ochránkyně přírody Lesley Rochatová. Na důkaz svých tvrzení si zaplavala v těsné blízkosti žraloků tygřích. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků