Hlavní obsah
Pro některé ruské boháče peníze nic neznamenají. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ruský zbohatlík se bavil vyhazováním peněz oknem, dav se o ně serval

Vyhazovat peníze oknem nemusí být jen metafora, ale i ruská realita. Jeden ze zakladatelů populární sociální sítě Vkontakte Pavel Durov se na oslavách založení Petrohradu bavil právě tím, že skládal bankovky o nominálu 5000 rublů (asi 3150 Kč) do podoby papírových vlaštovek a vyhazoval je z okna své kanceláře. Se zábavou přestal až poté, co se shromážděný dav začal o peníze rvát.

Pro některé ruské boháče peníze nic neznamenají. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ruský zbohatlík se bavil vyhazováním peněz oknem, dav se o ně serval

"Durov právě v centru vyhazoval pětitisícové bankovky z okna a natáčel si na video, jak se na ně lidi vrhají a mlátí se. Je to pořádné svinstvo. Vyhodil asi deset bankovek. Lidi z davu odcházeli s rozbitými nosy, lezli po semaforech a vůbec se chovali jako zvířata. Durov se srdečně chechtal. Pavle, styď se!" napsala Jekatěrina Abramovová na Vkontakte.

Podle jiného očitého svědka se "lidé rvali jako psi". Ani jiní uživatelé sítě si nebrali na adresu jejího zakladatele servítky: Durov a jeho kumpáni prý nejsou schopni ničeho jiného, než "zloby a zvráceností". Kdyby si prý raději peníze, o něž se lidé rvali jako zvířata, ponechal a koupil si za ně svědomí.

Sam Durov se posléze na twitteru hájil, že chtěl jen přispět ke svátečnímu ovzduší, ale "akcičku" musel rychle přerušit, jakmile si lidé začali počínat "zvěrsky".

Časopis Finance odhadl Durovovo jmění na čtvrt miliardy dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků