Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin. Ilustrační foto Foto: Sputnik, Reuters

Ruský samouk si vykoval vlastního Putina. I s andělskými křídly

Astrachaňský sochař-samouk dokázal doslova otřást ruským internetem - a to vlastnoručně vykovanou sochou Vladimira Putina, ve které se prezidentova podoba prolíná do okřídleného medvěda. Viktor Kropačov do díla, které nazval Um, duše a síla, investoval veškerý talent i celou dotaci, kterou dostal na rozjezd vlastního podnikání coby umělecký kovář, poznamenal server Newsru.com.

Ruský prezident Vladimir Putin. Ilustrační foto Foto: Sputnik, Reuters
Ruský samouk si vykoval vlastního Putina. I s andělskými křídly

Putinova metamorfóza v medvěda s andělskými křídly má symbolicky zobrazovat Rusko, kterému prezident vládne. Levou nohou medvěd drtí orla coby zahraniční nepřátele a v tlapách drží jesetera coby symbol Astrachaně, města ležící u Kaspického moře, asi 1300 kilometrů jihovýchodně od Moskvy.

Ryba má také vyjadřovat Putinovu dobrotu a oduševnělost, vždyť přece před pár lety při návštěvě Astrachaně a okolí vypustil do řeky jeseteří potěr, vysvětlil autor.

Někteří kritici na sociálních sítích píší, že autor ztvárněním Putina s medvědími pazoury, ale bez svalů „dokonale vystihl vnitřní svět ruského vůdce”. Socha zatím stojí na jednom dvorku v jihoruské Astrachani, ale její tvůrce sní o tom, že dílo daruje přímo Putinovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků