Hlavní obsah
Památník, na jehož věčném ohni si penzistka smažila vajíčka. Foto: Profimedia.cz

Ruská penzistka smažila vajíčka na věčném ohni památníku

Ruští policisté zadrželi penzistku, která si usmažila vajíčka na věčném ohni ve válečném památníku ve městě Puškino u Moskvy. Pětašedesátileté ženě nyní za hanobení obětí druhé světové války hrozí až tříměsíční pobyt za mřížemi, uvedl zpravodajský server Newsru.com.

Památník, na jehož věčném ohni si penzistka smažila vajíčka. Foto: Profimedia.cz
Ruská penzistka smažila vajíčka na věčném ohni památníku

Úřady se o věc začaly podle portálu zajímat až poté, co se na sociálních sítích začalo šířit video zachycující ženu, jak smaží vajíčka na věčném ohni v památníku nazvaném Truchlící matka. Po zatčení žena vysvětlila, že potřebovala teplé jídlo a že není zvyklá stravovat se v restauracích. V dětství ji ale naučili, že člověk si má dopřát snídani, oběd a večeři.

Server dodal, že před pár dny ve Volgogradu začaly úřady trestně stíhat za obdobný prohřešek muže, který si v opilosti zapálil cigaretu od věčného ohně na hrobu, ve kterém jsou pochováni vojáci padlí v bojích proti nacistům v jedné z přelomových bitev druhé světové války. Tehdy se ale nynější Volgograd jmenoval Stalingrad.

Puškino leží asi 30 kilometrů od Rudého náměstí v centru Moskvy a 17 kilometrů od okružní dálnice MKAD, vymezující okraje hlavního města. Na podzim 1941 se frontová linie nalézala jen 25 kilometrů od Puškina. Desítky tisíc obyvatel města a jeho okolí byly odvedeny do Rudé armády, další se podíleli na výstavbě polních opevnění, která pomohla ubránit Moskvu před německou ofenzívou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků