Hlavní obsah
Ruskou aktivistku štval tzv. manspreading neboli roztažené nohy. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ruska lije mužům v metru do rozkroků bělidlo, chce je odnaučit roztahovat nohy

Ruskou studentku práv Annu Dovgaljukovou už rozčilovali muži, kteří sedí v dopravních prostředcích s nohama široko od sebe. Proti tzv. manspreadingu, jak se posedu v angličtině říká, se rozhodla bojovat poněkud kontroverzním způsobem. V petrohradském metru pánům lije do rozkroku roztok z vody a bělidla, aby hříšníky označkovala.

Ruskou aktivistku štval tzv. manspreading neboli roztažené nohy. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ruska lije mužům v metru do rozkroků bělidlo, chce je odnaučit roztahovat nohy

Roztahování nohou je podle Dovgaljukové znakem genderové nadřazenosti mužů nad ženami a v dopravních prostředcích je to podle ní i velmi nevychované. Muži tím prý často zabírají více místa, než by měli.

Studentka se při svojí křížové výpravě v metru nechala i natočit. „Tenhle roztok je asi třicetkrát více koncentrovaný než ten, co používají ženy doma na prádlo. Barvy v textilu vyžere v řádu minut a zanechá tak velmi viditelné skvrny,“ vzkázala Ruska pánům.

Dovgaljuková, která sama sebe označuje za aktivistku, tvrdí, že skvrny v rozkroku hned odhalí, jakou částí těla muži přemýšlejí. Dvacetiletá studentka prý bojuje za každého, kdo kdy musel čelit machistickému chování v hromadných dopravních prostředních. Podle některých ruských médií je video, na němž Dovgaljuková polévá pánské rozkroky, falešné. Sama Ruska ale uvedla, že je pravé.

Aktivistku zatím nikdo nežaloval, někteří muži se s ní ovšem dali do křížku. „Nemyslím si, že by se někdo vydal na policejní stanici, aby nahlásil, že má na džínách vyžranou skvrnu od bělidla,“ dodala Dovgaljuková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků