Hlavní obsah

Rodiče malého Adolfa Hitlera přišli o všechny děti

Soud v New Jersey zbavil rodičovství Heatha a Deborah Campbellovy, kteří dali jednomu ze svých dětí jméno Adolf Hitler. Příběh se stal mediálně známým v roce 2009, kdy jedno cukrářství odmítlo na narozeninový dort pro tříletého chlapce napsat jméno nacistického vůdce a ozdobit jej svastikou. Tehdy sociální pracovníci následně odvedli do své péče všechny tři potomky manželů Campbellových. Soud teď tento krok potvrdil.

Rodiče malého Adolfa Hitlera přišli o všechny děti

Soud nyní uznal, že rodiče dávající potomkům jména Adolf Hitler, JoyceLynn Aryan Nation a Honszlynn Hinler Jeannie nejsou schopni zajistit kvalitní péči a výchovu.

Campbellovi se ale proti rozhodnutí odvolali a obvinili soud z předpojatosti, když soudce přiznal, že důvodem odebrání do péče je pouze povaha jmen.

„Soud a pracovníci sociální péče nám řekli, že nemají žádné důkazy o týrání či zneužívání dětí a že jediným důvodem byla jména. Děti nám vzali jen kvůli jménům,“ tvrdí Heath Campbell.

Rodiče uznávají, že jsou jména rasistická a souvisejí s osobami šířícími nenávist a zlo, ale věří, že jako Američané mají svobodné právo dávat dětem jakákoli jména.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků