Hlavní obsah
Nejvyšší věž z lega ve Vídni převyšuje některé budovy. Foto: Leonhard Foeger , Reuters

Rekordně vysoká stavba z lega měří polovinu Petřínské rozhledny

Čtyři dny trvalo asi patnácti stovkám dětí, nežli v rakouské metropoli postavily téměř 29,5 metru vysokou stavbu ze stavebnice Lego. Použily přitom kostky o celkové váze tuny a půl. Podařilo se jim získat zápis do Guinnessovy knihy rekordů, napsala v neděli agentura APA.

Nejvyšší věž z lega ve Vídni převyšuje některé budovy. Foto: Leonhard Foeger , Reuters
Rekordně vysoká stavba z lega měří polovinu Petřínské rozhledny

Konstrukci tvoří 500 000 kousků lega a dosahuje přesně 29,485 metru výšky. Předchozí rekord, jehož bylo dosaženo letos v květnu v Británii, tak stavebníci překonali o 22,5 centimetru.

Mezi dospělými účastníky na stavbě, která dosahuje zhruba poloviny výšky pražské Petřínské rozhledny, byla například zástupkyně vídeňského starosty Grete Laskaová či známý rakouský architekt Gustav Peichl.

:.  Carlos Martinez posuzoval světový rekord.foto: Reuters/Leonhard Foeger

Věžovitá stavba vznikla před budovou vídeňské radnice, ale nebude mít dlouhého trvání. Ještě v neděli byla zahájena její demontáž. V bednách budou kostky přepraveny do japonského hlavního města Tokia, kde se uskuteční pokus o překonání vídeňského rekordu v příštím roce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků