Hlavní obsah
 

Rekordmanka má nejvíc prstů na světě, považují ji za čarodějnici

Indka Kumari Nayaková se narodila se vzácnou vadou, díky které se však může pyšnit světovým rekordem. Třiašedesátiletá žena se stala člověkem s nejvyšším počtem prstů. Celkem jich má na těle jednatřicet.

 
Rekordmanka má nejvíc prstů na světě, považují ji za čarodějnici

Nayaková se narodila s polydaktylií, tedy vrozenou vadou, jež má za následek větší počet prstů na noze či ruce, než je obvyklé. Ačkoliv je běžné, že lidé s větším počtem prstů mohou podstoupit operaci, při které jsou přebytečné prsty odstraněny, Nayaková si nákladnou péči nemohla nikdy dovolit.

„Vyrůstala jsem v chudé rodině, navíc v malé vesnici, kde se všichni znají,” vysvětluje žena, jež se setkává s posměchem, a někteří lidé ji považují dokonce za čarodějnici.

„Občas se někdo přijde podívat, ale nikdy mi nikdo z nich nepomohl. Musím se skrývat většinu času uvnitř,” říká Nayaková.

Jeden ze sousedů však situaci přece jenom chápe: „Vím, že má zdravotní problém, a je mi líto, že si nemůže dovolit operaci.” Úřady ve vesnici Kadapada na východě země ženě nabídly ubytování a penzi. Snaží se také šířit osvětu mezi místními a poučují je o tom, že Nayaková skutečně není čarodějnice.

Nyní se žena, která má 19 prstů na nohou a 12 na rukou, alespoň může těšit ze světového rekordu. Svým příběhem totiž překonala svého krajana, jenž má celkem 28 prstů a byl v knize rekordů zapsán od roku 2014.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků