Hlavní obsah
Rekordman snědl za 10 minut 75 hotdogů Foto: Reuters

Rekordman snědl za 10 minut 75 hotdogů

Letošním vítězem newyorské soutěže v pojídání hotdogů, která se tradičně koná při oslavách amerického státního svátku Dne nezávislosti, se opět stal Joey Chestnut. Za deset minut se jich 36letému jedlíkovi podařilo sníst 75, což je podle organizátorů nový světový rekord. Ženské klání opět ovládla 34letá Miki Sudová, která za stejný čas snědla 48,5 kousků, což je rekord v ženské části soutěže. Informoval o tom web USA Today.

Rekordman snědl za 10 minut 75 hotdogů Foto: Reuters
Rekordman snědl za 10 minut 75 hotdogů

Chestnut svým sobotním výkonem pokořil svůj předchozí rekord z roku 2018, kdy snědl o jeden hotdog méně. Sudová, která v ženské kategorii zvítězila již sedmkrát, pokořila svůj osobní rekord z roku 2017, kdy snědla 41 párků v rozkrojené žemli, a dosavadní světový rekord v kategorii žen, který s 45 hotdogy stanovila v roce 2012 Sonya Thomasová.

Každoroční soutěž se letos kvůli koronavirové nákaze konala bez diváků na soukromém místě, nikoliv na plážové promenádě Coney Islandu, jak bývá zvykem. Soutěžící mezi sebou měli dvoumetrové rozestupy a dělilo je plexisklo. Fanoušci však akci mohli sledovat živě v televizi.

Svým 62. hotdogem Chestnut snědl 1000. hotdog své soutěžní kariéry. "Věděl jsem, že jsem byl v začátku rychlý," uvedl a doplnil, že později zpomalil a chybělo mu publikum. Chestnut, který pochází ze státu Kentucky, v soutěži zvítězil za posledních 14 let 13krát. Loni zkonzumoval na soutěži 71 hotdogů, a nepodařilo se mu tak obhájit vlastní rekord z roku 2018.

Řetězec s rychlým občerstvením Nathan's Famous specializující se na hotdogy organizuje soutěž 4. července na Den nezávislosti od roku 1972.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků