Hlavní obsah

Rekord ve skládání Rubikovy kostky: Patnáctiletý Američan překvapil sám sebe

Obdivuhodný výkon předvedl v sobotu teprve patnáctiletý Patrick Ponce na závodech v americké Virginii. Rubikovu kostku se mu podařilo složit za neuvěřitelných 4,69 sekundy. Tímto časem překonal dosavadní světový rekord o 0,04 sekundy.

Rekord ve skládání Rubikovy kostky: Patnáctiletý Američan překvapil sám sebe

Výkon mladého Američana je zaznamenán na videu, které poskytla agentura AP. Než začal se samotným skládáním, měl pouhých pár sekund na to, aby si kostku prohlédl.

Poté sedmnácti rychlými tahy celosvětově proslulý hlavolam vyřešil. Když Rubikovu kostku hbitě odhodil na stůl, vyskočil na něj čas 4,693 sekundy. „Světový rekord?“ zeptal se nesměle.

Nadšení diváci a další účastníci závodů se k němu ihned vrhli a začali mu gratulovat. Jen těsně překonal ani ne rok starý rekord, jehož držitelem byl Australan Feliks Zemdegs. [celá zpráva]

Rubikovu kostku vynalezl v roce 1974 maďarský sochař Ernő Rubik. Za posledních dvacet let šel světový rekord v co nejrychlejším složení kostky rapidně dolů. Ještě v roce 2003 činil 16,7 sekundy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků