Hlavní obsah
Film Bambi (1942) Foto: Profimedia.cz

Pytlák uřezal hlavy stovkám jelenů, ve vězení se musí pravidelně dívat na Bambiho

Soud v americkém státě Missouri uložil pytlákovi velice neobvyklý trest. David Berry junior, hlavní obžalovaný v jednom z největších případů pytláctví, si odsedí rok a 120 dní za mřížemi. Minimálně jednou měsíčně musí zhlédnout legendární animovanou klasiku Bambi od Walta Disneyho, jehož hlavním hrdinou je roztomilý koloušek.

Film Bambi (1942) Foto: Profimedia.cz
Pytlák uřezal hlavy stovkám jelenů, ve vězení se musí pravidelně dívat na Bambiho

David Berry junior byl hlavou skupiny 14 pytláků, která až do roku 2016 ilegálně lovila ve více než 11 okresech jeleny kvůli trofejím. Jeleny lovili v noci za pomocí velkých světel, kterými zvěř ochromili a pak snadno zastřelili. Zabitým zvířatům pytláci pouze uřízli hlavu a těla nechali pohozená v lese.

Dopadeni byli v roce 2016 a nyní byl Berry konečně odsouzen. Robert George, soudce okresu Lawrence, odsoudil šéfa pytláků k ročnímu vězení za nelegální lov jelenů a dalších 120 dní mu přidal za porušení zákazu držení zbraní, který Berry vyfasoval už dříve. Kromě toho však soudce George přistoupil i k netradičnímu trestu, informovala agentura AP.

Počínaje 23. prosincem musí pytlák, který má na svědomí stovky jelenů, minimálně jednou měsíčně zhlédnout klasiku ze studia Walta Disneyho Bambi z roku 1942. Příběh malého kolouška, jehož matku zabijí lovci, má dle soudce Berryho napravit a donutit se zamyslet nad svými činy.

Skupina, jejíž součásti byl i Berryho otec a bratři, musí kromě toho zaplatit na pokutách a soudních výdajích 51 tisíc dolarů (1,16 milionu korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků