Hlavní obsah
Princ William, Meghan Markleová a princ Harry. Foto: Profimedia.cz

Princi Harrymu půjde na květnové svatbě za svědka bratr William

Kensingtonský palác ve čtvrtek na svém Twitteru oznámil, že princi Harrymu půjde na květnové svatbě s americkou herečkou Meghan Markleovou za svědka jeho starší bratr William. Svatba prince Harryho, který se po pondělním narození Williamova třetího potomka stal šestým v pořadí nástupnictví na britský trůn, se uskuteční 19. května na hradě Windsor.

Princ William, Meghan Markleová a princ Harry. Foto: Profimedia.cz
Princi Harrymu půjde na květnové svatbě za svědka bratr William

„Princ Harry požádal svého bratra, vévodu z Cambridge, aby mu na svatbě s Meghan Markleovou byl svědkem,“ uvedl Kensingtonský palác a připomněl, že Harry svědčil v roce 2011 Williamovi na svatbě s Kate Middletonovou. Žádostí mladšího bratra se princ William cítí být poctěn a „velmi se těší na to, až svého bratra podpoří“.

Oznámení Kensingtonský palác doprovodil fotografiemi královských sourozenců, mimo jiné právě z Williamovy svatby před sedmi lety či z jejich společného dětství.

Svatba třiatřicetiletého Harryho a o tři roky starší Markleové se uskuteční 19. května v kapli svatého Jiří na hradě Windsor nedaleko Londýna. Snoubenci postupně zveřejňují detaily o svatebním dni; jasné je například už to, kolik pozvali hostů, jaký budou krájet dort či jaké budou kapli a stoly na hostině zdobit květiny. V úterý zveřejnili snoubenci také informace o hudebním doprovodu na svatbě.

Pro prince Williama je to tento týden už druhá šťastná zpráva. V pondělí jeho manželka, vévodkyně Kate, přivedla na svět zdravého chlapečka. Narozené dítě je po princi Charlesovi, Williamovi a jeho dětech Georgovi a Charlotte v pořadí pátým následníkem britského trůnu. Na šestou pozici tak odsunul právě svého strýce prince Harryho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků