Hlavní obsah
Diamant, který šťastná Američanka nalezla, váží 4,38 karátu. Foto: The State Parks of Arkansas

Při procházce národním parkem našla Američanka velký žlutý diamant

Na výletech přírodou najde člověk různé věci, ale to, co našla Noreen Wredbergová, běžné rozhodně není. Při procházce v národním parku Crater of Diamonds (Kráter diamantů) v americkém Arkansasu našla velký žlutý diamant.

Diamant, který šťastná Američanka nalezla, váží 4,38 karátu. Foto: The State Parks of Arkansas
Při procházce národním parkem našla Američanka velký žlutý diamant

Američanka Noreen Wredbergová pocházející z amerického státu Kalifornie si zajela do Arkansasu na výlet. Jejím hlavním cílem byl jiný národní park v tomto americkém státě, Hot Springs (Horké prameny), oblíbené místní rekreační letovisko. Ale Crater of Diamonds byl po cestě, a tak se rozhodla, že jej navštíví také.

Noreen Wredberg found the 4.38-carat yellow diamond sitting on top of the ground within an hour of searching. It’s the...

Posted by The State Parks of Arkansas on Thursday, September 30, 2021

Její rozhodnutí se jí jednoznačně vyplatilo, protože se jí v parku podařilo najít 4,38karátový žlutý diamant, největší, jaký byl během tohoto roku v parku nalezen, a druhý největší za poslední léta. Jeho cena byla vyčíslena na 15 330 dolarů, tedy zhruba 340 tisíc korun.

„Společně s manželem jsme se procházeli parkem a já uviděla něco lesklého, nejdřív jsem vůbec netušila, že by to mohl být diamant,“ přiznala pro místní televizi šťastná nálezkyně.

Obří žlutý diamant byl nalezen už ve dvacátých letech

Svůj objev, jak bývá v parku tradicí, veřejně pojmenovala. Diamant dostal jméno Lucy. Jeho majitelka zatím netuší, co s ním přesně provede, ale uvažuje, že ho nechá rozřezat a opracovat. Záleží na kvalitě kamene.

V parku bylo od jeho otevření v roce 1972 návštěvníky nalezeno už 33 100 diamantů, většina z nich ovšem byla daleko méně cenných. Největší kámen, jaký kdy byl v parku nalezen, nese jméno Strýček Sam, byl objeven v roce 1924 a váží 40,23 karátů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků