Hlavní obsah
Bojová umění jsou v Japonsku nedílnou součástí historie a kulturního odkazu země. Foto: Profimedia.cz

Poprvé v dějinách zaměstnalo Japonsko ninju z Ameriky

Japonská prefektura Aiči před časem zveřejnila výzvu poptávající profesionální ninji, kteří by měli bavit turisty během období před olympiádou v Tokiu v roce 2020. Poprvé v japonských dějinách se jedním z nich stal Američan.

Bojová umění jsou v Japonsku nedílnou součástí historie a kulturního odkazu země. Foto: Profimedia.cz
Poprvé v dějinách zaměstnalo Japonsko ninju z Ameriky

Šest úspěšných kandidátů mělo být dospělých, ve špičkové fyzické kondici, schopných provádět akrobacii a ovládat smrtící zbraně, jako jsou například vrhací hvězdice šuriken. Vystoupení pro turisty budou předvádět na zámku Nagoja, asi 180 kilometrů od Ósaky, a součástí jejich pracovní náplně bude také pózování pro fotografy i turisty. Cílem je propagovat umění ninjů, jež má v regionu Čúbú na ostrově Honšú tisíciletou historii.

Oficiální činitelé k inzerátu, v němž hledali ninji, připojili doušku, že uchazeč nemusí být Japonec. Ovšem reakce zájemců je velmi zaskočila - z 235 uchazečů toužících obléct si tradiční černý oblek, bylo ohromujících 85 procent cizinců. A dovednosti 29letého Chrise O'Neilla, Američana žijícího v Japonsku, oficiální činitele ohromily natolik, že se rozhodli vytvořit místo navíc jen pro něj.

O'Neill se tak stane "prvním japonským ninjou placeným místní správou na plný úvazek", řekl AFP Satoši Adači z turistického odboru prefektury Aiči, podle nějž O'Neil ohromil mimo jiné dokonalostí akrobatických skoků a přemetů. "Byl opravdu úžasný," dodal. "Má skvělé akrobatické schopnosti, a navíc dokáže mluvit před publikem. A dychtí propagovat turistiku."

Ninjové byli špehy a vrahy ve feudálním období Japonska, kdy si získali proslulost svými bojovými schopnostmi i uměním bleskového úderu. Tým v Nagoji krom O'Neila tvoří pět japonských mužů a jedna žena. Měsíční plat byl stanoven na 180 tisíc jenů - tedy přibližně osmatřicet tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků