Hlavní obsah
 

Policisté se převlékli za medvědy, aby odradili drzé opice

Nezvyklé kostýmy si vzali na pomoc v boji proti opicím policisté ze státu Uttarákhand na indicko-tibetské hranici. Aby drzé primáty, kteří si z lidí nic nedělají, odradili, převlékli se dva strážníci za medvědy.

 
Policisté se převlékli za medvědy, aby odradili drzé opice

Policisté sloužící na hranici na základně Mirthi mají s tlupami protivných opic problémy dlouhodobě. Dva z nich se proto museli 8. března navléknout do medvědích kostýmů a vyrazit mezi opice.

Hned jak zvířata chlupaté černé kostýmy připomínající spíše gorily uviděla, vzala do zaječích. Opice se nezastavily ani na silnici a okamžitě zmizely v přilehlém lese. „Opice narušovaly práci našich mužů. Teď ochutnaly vlastní medicínu,“ uvedl jeden z policistů sloužících na základně.

O tom, že medvědí převlek na opice spolehlivě funguje, se přesvědčili již na Mezinárodním letišti Sardára Vallahbháíe Patéla ve státu Gudžarát.

Na počátku února tam byl jeden ze zaměstnanců spatřen, jak se řítí po trávníku směrem k opicím v podobném kostýmu. Podle letiště tento způsob zahánění opic zatím spolehlivě funguje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků