Hlavní obsah
 

Políbit, ale nekousat, žertoval papež s jeptiškou

Papež František se ve středu opět objevil na veřejnosti a tentokrát už byl samý úsměv. Jedné z nadšených jeptišek dal kromě požehnání dokonce polibek. Tedy poté, co se v žertu ujistil, že ho nekousne.

 
Políbit, ale nekousat, žertoval papež s jeptiškou

Papež se ve středu opět objevil na veřejnosti, tentokrát během generální audience v aule Pavla VI. Jako vždy hýřil úsměvy a vítal se s věřícími.

Jeptiška skandující „vivat papež“ žádala o polibek, když kolem ní procházel. „Vy koušete,“ žertoval pontifex. „Slibujete, že mě nekousnete?“ smál se. Když jeptiška přikývla, papež ji políbil a následně jí požehnal.

Na Silvestra vzbudilo papežovo vystoupení rozruch, když ho jedna z žen přitáhla k sobě tak silně, že třiaosmdesátiletý muž zavrávoral a upadl. Rozzlobený papež ji následně plácl několikrát přes ruku ve snaze se vymanit.

Za své jednání se o den později omluvil. „Láska nás činí trpělivými. Tak často trpělivost ztrácíme, i já. Omlouvám se za to, že jsem včera byl špatným příkladem,“ uvedl papež v projevu, ve kterém odsoudil i násilí na ženách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků