Hlavní obsah
Vzácný snímek zachycující Larryho při práci. Foto: Profimedia.cz

Pohroma v Downing Street. Premiérský kocour selhal při lovu myší

Premiérka Spojeného království Theresa Mayová má dost starostí s brexitem a teď jí v nadsázce zavařil i vládní kocour Larry, který s ní sdílí sídlo v londýnské Downing Street. O Larrym se sice vědělo, že je lenoch, teď ale jeho laxnost ukázaly fotografie zachycující jeho fiasko při lovu myší.

Vzácný snímek zachycující Larryho při práci. Foto: Profimedia.cz
Pohroma v Downing Street. Premiérský kocour selhal při lovu myší

Larry v Downing Street sídlí od roku 2011, kdy ho kancelář premiéra „zaměstnala“ ve snaze snížit počet myší vyskytujících se v domě a okolí. Brzy se ale ukázalo, že nějaké chytání hlodavců je kocourovi ukradené a raději si zdřímne. Úřad premiéra na to dokonce vtipně reagoval na oficiálních stránkách a napsal, že se Larry stále věnuje taktickému plánování.

Po odchodu Davida Camerona z funkce Larry v premiérském sídle zůstal, protože se jedná o „kočku státního zaměstnance“. Měl tak příležitost ukázat, že v sobě přece jen má lovecké instinkty. A tento týden k tomu konečně došlo. I když...

Nejprve to vypadalo, že Larry má situaci pevně ve svých drápech...

Foto: Profimedia.cz

Fotografové zachytili Larryho, jak malou myš sice ulovil, ale po chvíli si jí nechal trapně utéct. Tím si jistě nezíská moc respektu u ostatních vládních koček, které žijí nedaleko. Jak Palmerston z ministerstva zahraničí, tak Gladstone z financí totiž podle důvěryhodných zdrojů ve své práci vynikají a chytají jednu myš za druhou. Těžko ale říct, jestli si o tom hoši popovídají. Sice se dobře znají, ale vztahy bývají napjaté – loni se například objevily snímky zachycující rvačku Larryho s Palmerstonem. [celá zpráva]

... pak si ale myš nechal trestuhodně utéct.

Foto: Profimedia.cz

„Hlavní myšilov Larry se potkal tváří v tvář s maličkou myší. Chvíli si s ní hrál, pak ale unikla,“ citoval The Daily Telegraph politického fotografa Stevea Backa.

Objevily se názory, jestli by náhodou Larry neměl přijít o práci, ale to se nedá moc očekávat. Kocour je ohromně populární, vždyť jen jeho neoficiální twitterový účet má přes 100 tisíc fanoušků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků