Hlavní obsah

Pilot dopravního letadla vzdal přistání jen pár centimetrů nad zemí

Dramatické okamžiky zažili cestující i piloti minulou sobotu na letišti v anglickém Manchesteru. Silný vítr a prudký déšť tam značně komplikovaly přílety letadel. Stroj portugalských aerolinek už byl téměř na zemi, pilot však nakonec letoun pár centimetrů nad ranvejí opět zvedl do vzduchu, informovala agentura Reuters.

Pilot dopravního letadla vzdal přistání jen pár centimetrů nad zemí

Letadlo společnosti TAP Air Portugal se během přistávání kymácelo ze strany na stranu. I přesto se pilot do poslední chvíle snažil normálně dosednout; koly už se dokonce zlehka dotkl dráhy. Pak však z bezpečnostních důvodů zase začal stoupat.

Podobně na tom byl i dopravní letoun rakouských aerolinek Austrian Airlines. Kapitán se rovněž snažil navést stroj na ranvej, ale těsně před dosednutím ho zvedl.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Pilot rakouských aerolinek přistání ve větru také vzdal

Video: Reuters

Nepříznivé počasí přinesla do okolí Manchesteru bouře Deirdre. Mrznoucí déšť a nárazový vítr působily problémy nejen v letecké dopravě, ale i na silnicích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků