Hlavní obsah
Na snímku je s paní hejtmankou místní kapela Old Boys a zastupitelé Foto: KÚ Karlovarského kraje

Petra Černocká poprvé zavařovala houby

Zpěvačka Petra Černocká má za sebou další premiéru. Neodehrávala se však na koncertním pódiu, ale v její kuchyni - poprvé v životě zavařovala houby. Zpěvaččin manžel Jiří Pracný je totiž vyhlášeným odborníkem na sběr hub všeho druhu a z lesa nikdy nepřichází s prázdnou.

Na snímku je s paní hejtmankou místní kapela Old Boys a zastupitelé Foto: KÚ Karlovarského kraje
Petra Černocká poprvé zavařovala houby

"V lesích kolem naší chalupy v Kamenici je každoročně nádherná úroda hub. Manžel na ně chodí za jakéhokoliv počasí a je příšerně úspěšný. Pokaždé donese narvaný košík," sdělila Černocká.

"Sousedé, jimž se s úlovkem pochlubí, se okamžitě vytočí a hned vyrazí do lesa taky. Já jsem pouze odborníkem na dobře viditelné houby," podotkla s úsměvem.

"A tak jsem letos poprvé v životě zavařovala houby. Na to, kolik mi je let, je to poněkud smutné, ale nedá se nic dělat. Vždycky jsem záviděla všem hospodyňkám, které to uměly dřív než já, a považovala jsem zavařování za velký kumšt."

"S překvapením jsem zjistila, že je to vlastně velmi snadné. Tak se z toho raduji a mám na zimu spoustu skleniček s houbami všeho druhu," pochlubila se zpěvačka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků