Hlavní obsah

Pětiletý Američan zastřelil 222 kilogramů vážícího medvěda

Pětiletý Tre Merritt z amerického státu Arkansas sice neumí jako většina jeho vrstevníků ještě ani číst, to mu ale nijak nebrání stát se v tak časném věku profesionálním lovcem. V lesích jeho rodné země se mu podařilo k zemi skolit medvěda baribala vážícího 222 kilogramů. Chlapec přemohl zvíře vážící asi dvanáctkrát více než on.

Pětiletý Američan zastřelil 222 kilogramů vážícího medvěda

Chlapec seděl s dědečkem Mikem na posedu na stromě a čekal na jelena, když se k nim přiblížil černý medvěd baribal.

„Byl jsem nahoře na posedu a viděl medvěda. Vylezl z houští a stál vedle cesty a zastřelil jsem ho,“ vyprávěl pětiletý lovec redaktorům z tamní televizní stanice KATV.

Mike Merritt se snažil medvěda odehnat tím, že na něj začal pískat. Když však zvíře neodcházelo, mladý hrdina ho skolil k zemi kulovnicí. „Řekl jsem mu, Tre, ty jsi toho medvěda minul. A on mi řekl: ´Pche, zmáčkl jsem spoušť a nezavřel oči, zabil jsem ho,´“ vyprávěl na vnuka pyšný dědeček. Rodiče mladého lovce chtějí nechat medvěda vycpat a na památku vystavit ve svém domě.

Treho prapředek Davy Crockett byl prý vyhlášeným lovcem medvědů.

„Davy údajně zabil medvěda, když mu byly tři roky. Tre má pět a skutečně medvěda zabil. Ovšem já pochybuji, že Davy jednoho zastřelil už ve třech letech,“ dodal Merritt. Pětiletý Tre začal střílet ve dvou a půl letech. Loni zabil údajně tři jeleny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků