Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Páv přišel o nohu, nyní si zvyká na novou z 3D tiskárny

Kvůli silným mrazům přišel před časem samec páva v americkém státě Wyoming o levou nohu, nyní má naději, že se mu život opět zlepší. Majiteli zvířete se totiž ozval neznámý muž s tím, že se ptákovi pokusí vyrobit náhradní nohu pomocí 3D tiskárny. Na protézu si páv nyní zvyká, píše deník The Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Páv přišel o nohu, nyní si zvyká na novou z 3D tiskárny

Majitel páva prozradil, že pták během silných mrazů utrpěl četné omrzliny. „Když jsme přišli k veterináři, řekl nám, že páv o nohu s největší pravděpodobností přijde. A měl pravdu, po čase zkrátka upadla,” svěřil se Daily Mailu.

Peacock receives his 3D printed prosthetic leg. Full video with all the details and we will find out if he can walk...

Zveřejnil(a) Our Wyoming Life dne 17. únor 2018

„Pahýl se mu sice hezky zahojil, ale i tak jsme byli postaveni před velké rozhodnutí. Takový páv se dožívá až 25 let, hlavní otázkou je tedy kvalita života. Ke zvířatům jsme si vybudovali silný vztah. Když pak vidíte manželku a děti brečet, protože zvířeti hrozí utracení, musíte zkrátka udělat to nejlepší, co ho dokáže zachránit,“ řekl.

Peacock with one leg gets 3d printed limb

This peacock was missing a foot, but now he has got a brand new 3D printed one ❤️

Zveřejnil(a) T&T Creative Media dne 23. březen 2018

S nešťastným příběhem páva se majitel svěřil na sociálních sítích. Netrvalo dlouho a ozval se mu neznámý muž s tím, že se ptákovi pokusí vytvořit umělou nohu pomocí 3D tiskárny.

„Je úžasné, že lidé obětují vlastní čas a peníze, aby pomohli pávovi, kterého dost možná nikdy neuvidí,“ prohlásil s nadšením majitel ptáka.

Než bude páv schopen bez větších problémů zase chodit, ještě nějakou dobu potrvá. Na novou nohu si totiž bude muset ještě zvyknout. Už teď je ale velká naděje, že bude jednoho dne moci opět předvést svoji vznešenost v celé kráse.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků