Hlavní obsah
Ilustrační foto prodejny ZEMAN maso-uzeniny Foto: Hana Knížková

Paulu Newmanovi vzplanulo na okruhu auto

I ve svých devětasedmdesáti letech se legenda americké kinematografie Paul Newman pyšní bleskurychlými reakcemi. Dokázal to při sobotních testovacích jízdách svého nového sportovního vozu na závodním okruhu ve floridském Daytona Beach.

Ilustrační foto prodejny ZEMAN maso-uzeniny Foto: Hana Knížková
Paulu Newmanovi vzplanulo na okruhu auto

Při tréninku na populární vytrvalostní závod Rolex 24, který se na daytonské dráze uskuteční příští měsíc, dostal Newton smyk. Když se pokusil auto znovu nastartovat, z motoru vyšlehly plameny.

Herec však nepropadl panice, dokázal s hořícím vozem zajet na okraj trati a teprve pak jej opustil.

"Nevím, co se stalo. Prostě to chytlo. Mně se nic nestalo, jsem v naprostém pořádku," informoval přihlížející a přivolaný lékař to potvrdil. Navzdory nebezpečné nehodě chce Paul Newman v tréninku pokračovat a účastnit se chystaného závodu.

Vášeň pro "rychlá kola" v sobě objevil v roce 1968 při natáčení snímku Vítězství a od té doby se závodění věnuje.

V roce 1979 obsadil se svým spolujezdcem druhé místě ve čtyřiadvacetihodinovém závodu ve francouzském Le Mans, o tři roky později vyhrál svůj první profesionální závod v Braidernu, na nejrychlejší trati seriálu TransAm. Jako sedmdesátiletý zvítězil roku 1995 ve třídě GTS při soutěžních jízdách v Daytona Beach a v následujících letech měl čtyřikrát lví podíl na vítězství svého týmu na tomto okruhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků