Hlavní obsah
 

Pasažér zapomněl v letadle hada, přišlo se na to během dalšího letu

Kuriózní situaci musela v neděli řešit posádka letu směřujícího z aljašského Aniaku do Anchorage. Na palubě se totiž nacházel černý pasažér v podobě hada, kterého tam zapomněl cestující z předchozího letu. Plaza se ale bez potíží podařilo odchytit.

 
Pasažér zapomněl v letadle hada, přišlo se na to během dalšího letu

„Lidi, máme tady v letadle hada, ale nevíme, kde je,“ oznámil podle agentury AP pilot letu směřujícího do největšího aljašského města. Pasažér, který předtím přiletěl do Aniaku, totiž zjistil, že mu jeho mazlíček, který naštěstí nebyl jedovatý, chybí a upozornil na to aerolinky. V tu chvíli už ale bylo letadlo ve vzduchu.

Hada si poté všiml malý chlapec. Plaz ležel zadní v části letadla, částečně zakrytý taškou. Chlapcova matka Anna McConnaughyová později vysvětlila, že na palubě všechno probíhalo v klidu. Lidé nepanikařili, spíš chtěli hada vidět.

Pilot s letuškou probral, jak bude nejlepší zhruba metr a půl dlouhého plaza odchytit. Ta ho poté chytla za břicho a uložila ho do plastového pytle, který po zbytek letu uložila do přihrádky nad hlavami cestujících.

Aerolinky Ravn Alaska, o jejichž spoj se jednalo, byly podle mluvčího Williama Walshe rádi za varování od zapomnětlivého pasažéra. Walsh ale zároveň dodal, že dotyčný hada nenahlásil k přepravě. Společnost navíc umožňuje ze zvířat jen přepravu psů. Zda čeká cestujícího nějaký postih, už mluvčí nesdělil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků