Hlavní obsah
Letiště v Urumči. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Pasažér otevřel v letadle nouzový východ, byl totiž nervózní

Omylu, který ho stál 10 dní vězení, se dopustil v sobotu čínský pasažér. V letadle těsně před vzletem otevřel nouzový východ. Myslel si totiž, že za kliku se může chytit podobně jako za madlo v autobusu nebo ve vlaku.

Letiště v Urumči. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pasažér otevřel v letadle nouzový východ, byl totiž nervózní

Dvaačtyřicetiletý muž identifikovaný pouze jménem Siung prý seděl u nouzového východu poprvé. Před vzletem byl nervózní, a tak se pevně chytil kliky, kterou mylně považoval za pouhé madlo.

„Neviděl jsem rozdíl mezi tím, co vidíte v metru, kde si můžete stoupnout a držet se, a touhle klikou,“ citoval muže zpravodajský server iyaxin.com.

Letadlo se vrátilo k odletové bráně, kde si muže převzala policie. Za přečin si odsedí deset dní.

Letadlo společnosti Urumqi Airlines, které směřovalo z města Urumči do Čeng-čou, nabralo kvůli incidentu podle serveru MailOnline jen půlhodinové zpoždění.

Sobotní incident byl od prosince hned několikátý, kdy pasažér v Číně otevřel nouzový východ. Před Vánoci například jeden neznalý cestující otevřel dveře kvůli tomu, že se mu špatně dýchalo. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Muž otevřel únikové dveře v letadle

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků