Hlavní obsah
 

Parašutista při seskoku přišel o protézu, našel ji ochotný farmář

Když parašutista ve Vermontu ztratil při seskoku svou protetickou nohu, nevěřil, že se najde. Ale naděje umírá poslední. Se svou ztrátou se svěřil na sociálních sítích. A dobře udělal. Nohu našel jeden z místních farmářů uprostřed sójového pole.

 
Parašutista při seskoku přišel o protézu, našel ji ochotný farmář

Chris Marckres z Vermontu má místo nohou protézy, zároveň mu bylo počátkem roku diagnostikováno selhání ledvin v konečném stádiu. Rozhodl se tedy, že si čas, který mu na světě zbývá, pořádně užije. Jednou z věcí, které si chtěl vyzkoušet, byl seskok padákem. V sobotu 25. července se dočkal, ale stala se mu u toho nepříjemná nehoda. Po vyskočení z letadla ztratil jednu ze svých protetických nohou.

„Že jsem ztratil nohu, jsem si všiml až těsně před přistáním. Asi v tom hrál roli adrenalin, když jsem byl nahoře,“ řekl Mackres agentuře AP.

Přečetl status na Facebooku a šel hledat

Se svou ztrátou se svěřil na sociální síti, a nakonec se celá nehoda otočila v zajímavé setkání. Příspěvku si totiž všiml farmář Joe Marszalkowski, vydal se na pole, kde pěstuje sóju, a nohu našel.

*!MAJOR UPDATE!* 1500 Shares on Facebook & so many friends, strangers and new friends reaching out and helping to...

Posted by Chris Marckres on Saturday, July 25, 2020

„Bylo to trochu jako hledat jehlu v kupce sena, ale jsem rád, že se nakonec našla a že jsme ji během sklizně třeba nepřejeli žacím strojem,“ řekl nálezce, který parašutistovi vrátil chybějící končetinu jen s několika drobnými škrábanci.

„Nikdy neztrácejte víru v lidstvo, protože na světe je pořád spousta báječných lidí,“ komentoval šťastný nález Chris Mackres.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků