Hlavní obsah

Panenka na baterky zachránila matku s dcerou před uhořením

Dětský pláč, který se ozval uprostřed noci, zachránil matku s dcerou z hořícího domu. Nepatřil však živému dítěti, ale panence na baterky, která v rámci programu pro mladistvé ukazuje mladým Američanům realitu rodičovství. Nebýt jí, sedmnáctiletá Christian Deasonová a její matka by se pravděpodobně nedostaly z hořícího domu v pořádku.

Panenka na baterky zachránila matku s dcerou před uhořením

Speciální panenka se programuje tak, aby se rozplakala v různých denních hodinách. Má tak imitovat nevyzpytatelnost novorozeněte. Vyučující ze školy v La Vergne v Tennessee jedno takové umělé dítě v pátek 21. října nastavila a předala Deasonové.

Následující pondělí ve 3:30 ráno panenka spustila pláč a probudila Deasonovou právě ve chvíli, kdy už dům její matky stravovaly plameny.

„Viděla jsem velkou bílou kouřovou clonu. Chvilku jsem ji jen v němém úžasu obdivovala, dokud jsem nezahlédla plameny. Okamžitě jsem běžela do ložnice své matky a odvedla ji pryč. Popadla jsem také našeho psa a panenku, kterou jsem uložila do kočárku,“ řekla televizi WSMV Deasonová.

Štěstí v neštěstí, nebo osud?

Podle Victora Woodse z místního oddělení hasičů měly ženy štěstí, protože detektory v domě nefungovaly. Ženy se tak dozvěděly o požáru na poslední chvíli a měly jen pár minut na to, aby se dostaly ven.

„Panenka na baterky hrála klíčovou roli ve chvíli, kdy se ještě všichni mohli dostat bezpečně z domu,“ řekl Woods.

Můžeme tomu říkat naprostá náhoda. Marina Deasonová, matka Christiany, ale věří, že učitelku, která nastavovala panenku, vedla Boží ruka, uvedla regionální televize WSMV.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků