Hlavní obsah

Osamělý George nebyl sám, vyhynulý želví druh z Galapág má pokračovatele

Když v červnu zemřela slavná želva Osamělý George z vzácného poddruhu želvy sloní, předpokládalo se, že to je definitivní konec tohoto druhu. Ekvádorští vědci ale minulý týden oznámili, že na Galapágách nalezli želvy, které mají stejné genetické rysy jako George. Informovala o tom agentura Reuters.

Osamělý George nebyl sám, vyhynulý želví druh z Galapág má pokračovatele

V prohlášení galapážského národního parku stojí, že vědci našli v kráteru tamní sopky celkem 17 želv, z toho jsou tři samci, devět samiček a pět mláďat. Podle všeho to jsou míšenci s ostatními druhy želv, ale vědci věří, že jednoho dne z nich bude možné obnovit Georgeův druh.

Podle výsledků testů, při kterých vědci odebrali vzorky z celkem 1700 želv, je pravděpodobné, že na ostrově existují další míšenci a dost možná i přímý zástupce Georgeova druhu. Dnes na galapážském souostroví žije odhadem 30 tisíc obrovských želv, ale v minulosti byla jejich populace podle odborníků až desetkrát větší.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Poslední známý jedinec vzácného poddruhu želvy sloní - Osamělý George, zemřel

Video: Reuters

Osamělý George byl objeven v roce 1972 a stal se symbolem ekvádorského souostroví Galapágy. Jeho věk byl pravděpodobně kolem sta let. Vědci se ho dlouho pokoušeli přimět k rozmnožování, ale jejich snaha byla marná. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků