Hlavní obsah

Opilec lezl po drátech elektrického vedení

Lidé dělají v opilosti různé věci, ale jeden Číňan z města Lin-fen nad všemi vyčnívá. Minulý pátek měl špatnou náladu, a tak se opil a po sloupu vyšplhal na dráty elektrického vedení. Svůj výlet, při kterém se mu nic nestalo, zakončil pádem do záchranné seskokové matrace. O případu informovala agentura Reuters.

Opilec lezl po drátech elektrického vedení

Muž, jehož jméno úřady nezveřejnily, vylezl na dráty těsně před polednem. Kolemjdoucí na místo okamžitě přivolali hasiče, na jejichž žádost byl v oblasti vypnut přívod proudu. Kromě toho ještě požárníci nafoukli seskokovou matraci pro případ, že by Číňan spadl.

Jeden z hasičů vylezl na sloup elektrického vedení a snažil se muže přesvědčit, ať sleze. Ten to ovšem odmítl a pokračoval v nemotorném pohybu po drátech. Po chvíli k úleku přihlížejících spadl na spodní vrstvu drátů, kde visel přibližně 15 minut, než mu došly síly a spadnul do záchranné matrace.

Muž neutrpěl žádná zranění, zdravotníci u něj zjistili jen vysoké množství alkoholu v krvi. Místním reportérům vypověděl, že pil, aby zahnal špatnou náladu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků