Hlavní obsah

Opice na motorce se pokusila ukrást dítě

Video pořízené v sobotu 2. dubna v ulicích indonéského města Surabaya obletělo svět a na internetu ho zhlédlo přes šest milionů lidí. Opice na dětské motorce projede ulicí a pokusí se odtáhnout jedno z malých dětí sedících na dřevěné lavičce. I když jde na první pohled o zábavné video, okolnosti jsou smutnější, než by se mohlo zdát.

Opice na motorce se pokusila ukrást dítě

Na sociálních sítích se strhla diskuse o tom, proč zvíře jednalo, jak jednalo. Někteří lidé popustili uzdu fantazii a předestřeli teorii o opicích, které jsou k unášení dětí cvičeny. Skutečnost je však nejspíš trochu jiná.

Jeden z uživatelů popsal, že v Indonésii patří předvádění „cvičených“ opic k tradičním číslům pouliční zábavy. Opice jsou uvázány na tenkém lanku, lidé je posadí na dětskou motorku či kolo a ve velké rychlosti je posílají ulicí tam a zpět.

„Pořádně kruté. A to je důvod, proč opice tak vyváděla,“ dodal.

Této teorii by nahrával i zvuk hudby, který je slyšet na nahrávce.

Ve chvíli, kdy se zvíře chytilo dítěte, je na záběrech vidět, jak s ním majitel trhl rychle zpět. Opice se pak ještě pokusila dítě chytit a několik metrů ho táhla s sebou, než ho pustila.

Podle zpráv svědků malý chlapec vyvázl pouze s odřeninami. O dalším osudu opice nic bližšího známo není.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků