Hlavní obsah
 

Od vylíhnutí do odletu. Časosběr zachytil život albatrosa

Celkem osm měsíců sledovali novozélandští ochránci přírody mládě albatrosa, které se vylíhlo na poloostrově Otago. Jeho život zachytili od vylíhnutí až po první let a následné opuštění hnízda.

 
Od vylíhnutí do odletu. Časosběr zachytil život albatrosa

Kameru umístili k hnízdu lidé z novozélandského ministerstva ochrany přírody. Mládě, které pojmenovali Moana, se z vajíčka líhlo tři dny a na svět se dostalo 21. ledna.

Vylíhlo se 26letému samci a 15leté samici, které už ochranáři nějaký čas sledovali. Věděli tak, že dvojice se o hnízdění pokoušela i s jinými partnery. To je u albatrosů neobvyklé, většinou totiž tvoří páry na celý život. Této dvojici se ale daří, Moana je jejich druhým mládětem, napsala agentura Reuters.

Mládě se vydalo pryč z hnízda na začátku září a vyrazilo zřejmě do jihoamerických vod, kde stráví čtyři až deset let. Až poté si najde partnera a vrátí se na pevninu kvůli hnízdění.

Během zmíněných osmi měsíců si online přenos života mláděte pustily statisíce lidí z celého světa. Záběry teď budou pro odborníky cennou pomůckou při ochraně těchto ptáků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků