Hlavní obsah
Kotě Dora je snad z nejhoršího venku. Foto: Instagram Annex Cat Rescue

Obyvatelé Toronta se složili koťátku na nový řitní otvor

Obyvatelé Toronta ukázali v uplynulých dnech velkou dávku dobrosrdečnosti. Tamní útulek nalezl vyhladovělé zhruba osmitýdenní kotě s velmi vzácným defektem, který vyžadoval nákladnou operaci. Zvířeti chyběl konečník a trpělo závažnou zácpou. Během pár dní obyvatelé přispěli částkou 10 tisíc dolarů (zhruba 210 tisíc korun) a kotě operaci úspěšně podstoupilo.

Kotě Dora je snad z nejhoršího venku. Foto: Instagram Annex Cat Rescue
Obyvatelé Toronta se složili koťátku na nový řitní otvor

„Imperforovaný anus. Jinými slovy, narodila se bez konečníku,“ vysvětlil na svém instagramovém účtu útulek Annex Cat Rescue. Kotě Dora nalezené minulou středu na ulici dokázalo zázračně přežít prvních osm týdnu svého života, aniž by mu fungovala peristaltika střev.

Malé tělíčko se nafouklo a Dora tak utrpěla ještě další zranění. Operace byla možná, náklady na chirurgické vytvoření nového konečníku však byly na útulek příliš vysoké, cena se vyšplhala na 6500 dolarů (zhruba 136 tisíc korun).

Útulek proto požádal o pomoc veřejnost a zájem předčil veškerá očekávání. Během jediných dvou dnů se vybralo přes 10 tisíc dolarů (zhruba 210 tisíc korun). V pátek kotě podstoupilo úspěšnou operaci, ještě ale nemá zdaleka vyhráno.

Potřebuje 24hodinovou péči a stále nemůže vylučovat stolici. Útulek se obává, že bude potřeba ještě další operace. Vynakládání tolika prostředků na záchranu toulavého kotěte se může jevit jako zbytečné, podobné operace však kromě jiného umožní veterinářům získat patřičné schopnosti a dovednosti pro další případy. A jak útulek dodává, zvědavá a přítulná Dora má naději na spokojený život.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků